Aktualności

Image
19.07.2023

DNI OTWARTE

18.07.2023

POZNAJEMY SMAKI LATA

POZNAJEMY SMAKI LATA

„PRZYSTAŃ MĄDROŚCI”
„MALI ŻEGLARZE”
„MĄDRE SOWY”

Gdy słoneczko latem świeci,
cieszą się niezmiernie dzieci,
bo niedługo cały kraj
opanuje owocowy raj!

Będą wiśnie i czereśnie.
I porzeczki będą wreszcie.
Agrest, arbuz i malinki -
dla chłopczyka i dziewczynki.

Już nie wspomnę o truskawkach,
w lodach, shake'ach czy sałatkach.

Szykuje się mama, szykuje się tata,
na odkrywanie z dziećmi smaków lata!

Zobacz galerię
22.06.2023

ZAKOŃCZENIE ROKU - "PRZYSTAŃ MĄDROŚCI"

Zakończenie roku - "Przystań Mądrości"
Zobacz galerię
26.05.2023

DZIEŃ MAMY I TATY

Dziś Święto Mamy i Taty – piękny czas,
Niech zabrzmi radość pośród nas.
Niech nucą ptaszki pośród drzew,
Dla Was Mamo i Tato jest ten śpiew.
Dla Was jest miłości czar
I słodki uczuć szczęścia dar.
Dla Was róży kwitnie kwiat,
Żyjcie Mamo i Tato nam 100 lat!

Zobacz galerię
15.05.2023

ZAJĘCIA Z ROBOTYKI

Zajęcia z robotyki są to zajęcia, które łączą zabawę najpopularniejszymi na świecie klockami razem z nauką w postaci podstaw programowania. Dzieci budują niesamowite budowle i roboty, po czym przy użyciu inteligentnego oprogramowania, powołują je do „życia” używając przy tym silników oraz czujników.
Są również związane z kodowaniem czyli przetwarzaniem (zapisywaniem) informacji w postaci kodu. Dla dzieci to łagodny i przyjazny sposób wprowadzenia ich w świat logicznego myślenia. Dzięki niemu oswajamy je z nowymi pojęciami, które stają się dla nich bardziej zrozumiałe, a przy tym wzbudzamy w dzieciach pozytywne skojarzenia. Dzieci je uwielbiają.
Zobacz galerię
28.04.2023

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA I DZIEŃ FLAGI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

„Czy to dzień, czy to noc
W kraju naszym pięknie jest.
Bo to nasz kraj, nasza Ojczyzna.
Językiem naszym piękna polszczyzna.
Polska ziemia wzdłuż i wszerz,
Najcenniejsza dla mnie jest.
Zawsze mieszkał będę tutaj...”

Dnia 28 kwietnia 2023r. w naszym przedszkolu uroczyście uczciliśmy Rocznice Uchwalenia Konstytucji 3 maja oraz Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Nie zabrakło patriotycznych pieśni oraz wierszy nawiązujących do majowych świąt. Wielkie gratulacje dla naszych przedszkolaków za piękną postawę i wspaniały występ.
Było przepięknie, wzruszająco i uroczyście. Wszyscy przeżyli lekcję patriotyzmu i miłości do kraju ojczystego, która na długo pozostanie w pamięci naszych „Małych Polaków”!
Zobacz galerię
21.04.2023

DZIEŃ ZIEMI

„Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”

21.04.2023 r. dzieci ze wszystkich grup świętowały Dzień Ziemi. Przeprowadzono szereg działań wpisujących się w konwencję święta. Odbywały się ciekawe zajęcia edukacyjne, projekcje filmów o tematyce ekologicznej, zabawy badawcze, turniej wiedzy ekologicznej. Dzieci opracowały wspólnie „Kodeks małego ekologa” Starszaki porządkowały plac zabaw oraz zadbały o upiększenie przedszkolnego ogrodu sadząc drzewa i wysiewając nasiona roślin ozdobnych.

Prowadzone działania pokazały przedszkolakom różne sposoby ochrony najbliższego środowiska oraz zachęcały do troski o Ziemię. Dzieci już wiedzą, że dla dobra naszej planety należy: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny; dbać o przyrodę; oszczędzać wodę i prąd; segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku.
Zobacz galerię
21.03.2023

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

W dniu 21 marca przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego „ARKA” celebrowały Pierwszy Dzień Wiosny. Była to doskonała okazja, aby wspólnie świętować nadejście tej pięknej pory roku. Uroczystość powitania wiosny rozpoczęła się wyruszeniem ulicami miasta z barwnym korowodem.
Śpiewem i dobrym humorem wypędziliśmy Zimę, a przywitaliśmy piękną Wiosnę.
Zobacz galerię
15.02.2023

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W dniach od 15 do 17 lutego 2023 r. w naszym przedszkolu odbywały się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka

Wiwat, Babciu, wiwat Dziadku,
Żyjcie w zdrowiu nam sto lat!
Wiwat, Babciu, wiwat Dziadku,
niech Wam śpiewa cały świat!!

Zobacz galerię
14.02.2023

WALENTYNKI

W każdym roku kalendarzowym 14 lutego jest niezwykle wyjątkową datą zarówno dla małych, jak i dużych dzieci, a także i osób dorosłych. Na niemal całym świecie obchodzi się wtedy tzw. Walentynki, czyli innymi słowy mówiąc: Święto Zakochanych. To dzień, w którym ludzie wyznają sobie miłość na nierzadko oryginalny sposób i specjalnie celebrują ten niepowtarzalny czas. Tak naprawdę Walentynki można świętować niezależnie od wieku. I warto praktykować ten zwyczaj, który jest bardzo miły. Dlatego też nic dziwnego, że i w przedszkolach organizowane są w tym dniu różnego rodzaju ciekawe atrakcje dla dzieci.
Zobacz galerię
Shape
Shape
Shape
Shape
Shape
Shape